Alayını toplasak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde “Eski Dostlara Vefa” buluşmasına katıldı. Toplantıda, bir dönem Milli Selamet, Refah ve Fazilet Partilerinde bulunmuş önemli isimlerin dışında, Erdoğan’ın birçok dostu bir araya geldi.
Buluşmaya katılan gazeteci Sibel Erarslan konuşmasına, “Arakan’daki Osmanlı Şehitliği’nden Manisalı Osmanoğlu Muhammed’in toprağını getirdim” diyerek başladı. Arakan Müslümanlarının çok büyük bir soykırıma uğradıklarını anlatan Eraslan, Erdoğan’dan başkasının onlarla ilgilenmediğini açıkladı.
Erdoğan ise bunun üzerine, “Eşime ve çocuklarıma vasiyetimdir. Ben ölünce, Arakan’da şehit olan Manisalı Osmanoğlu Muhammed’in kabrinden alınan toprağı mezarıma koysunlar” deyince salondaki davetliler gözyaşlarını tutamadı.
Erdoğan, “Tohum saç, bitmezse toprak utansın, hedefe varmayan mızrak utansın diyerek çıktığımız yolda, hamdolsun mücadelemizi kesintisiz bir şekilde sürdürerek bugünlere geldik. Onlar zannediyordu ki, tüm hesabımız tutar; ama bilmiyorlardı ki, bütün hesapların üzerinde bir hesap var. Bu yolda hiçbir farklı tercih bizim gönüllerimizin bir olmasını engelleyemez. Dostluk ve sevgi, zamana ve mekâna bağlı duygular değildir” diyerek konuşmasına dava arkadaşlığına gönderme yaparak devam etti.
İstikrar ve güvenin önemine vurgu yapan Erdoğan, “Bazıları yolsuzluk yapılıyor diyor, yolsuzluğun olduğu yere sermaye gelir mi? Ekonomide hocalarımızın bize öğrettiği bir kural var: ‘Sermaye civa gibidir, kendisi için uygun neresiyse oraya kaçar.’ Sermaye güvenli limana varır. Türkiye, güvenli liman olduğu için bu sermaye buraya geldi” şeklinde konuştu.
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Hakan Albayrak’ın yazısından alıntı yaparak:
“Bir yazarımız, AK Parti’ye yöneltilen eleştirilerle ilgili olarak özetle ne diyor biliyor musunuz?
Alayını toplasak sadece ve sadece başörtüsüne özgürlüğü bile gölgelemeye yetmez.
Alayını toplasak sadece ve sadece Kürt açılımını bile gölgelemeye yetmez.
Alayını toplasak sadece ve sadece ‘One Minute’ çıkışını ve ona bağlı olarak İsrail’le askeri işbirliğinin sona erdirilmesini bile gölgelemeye yetmez.
Alayını toplasak sadece ve sadece Gazze’yle dayanışmayı bile gölgelemeye yetmez.
Alayını toplasak sadece ve sadece Mogadişu’nun yeniden inşasını bile gölgelemeye yetmez.
Alayını toplasak sadece ve sadece Bosna-Sırbistan-Hırvatistan üçlü mekanizması kurularak Boşnakların yeni bir felaketin eşiğinden döndürülmesini bile gölgelemeye yetmez.
Alayını toplasak sadece ve sadece yerli savunma sanayii hamlesini ve dolayısıyla emperyalistlere bağımlılıktan kurtulma gayretini bile gölgelemeye yetmez.
Alayını toplasak sadece ve sadece Mursi ve İhvan yandaşlığını bile gölgelemeye yetmez.
Alayını toplasak sadece ve sadece Suriye halkına ve Suriye Devrimi’ne verilen desteği bile gölgelemeye yetmez.
Alayını toplasak sadece ve sadece İmam-Hatip okullarının ihyasını bile gölgelemeye yetmez.
Yazarımız bu şekilde sıraladı. Ama buradaki her bir kardeşimin, “alayını toplasak”ları kısmına yazacak onlarca, yüzlerce konu bulabileceğini biliyorum” diyerek konuşmasını sürdürdü.

Yazar:Sevda Dursun

Dilimin döndüğünce

Yorum Yok

Yorumunuz